Back to Top

Kuna paljud ei tee vahet mis on klaasivahetus ja ekraanivahetus siis katsun selgitada.

Klaasivahetus on ekraani pealmise katkise klaasikihi väljavahetus uue vastu.
Ehk siis lõpptulemus: sama ekraan uue terve klaasiga!
Orig. LCD uue klaasi all jääb seesama mis oli enne klaasivahetust.

Telefoni klaasivahetus tuleb ainult siis kõne alla kui ekraani pilt töötab endiselt korralikult.
S.t. ei ole tekkinud mingeid laike, täppe, triipe ja halvenenud puutetundlikkus. Vastasel juhul tuleb jah välja vahetada kogu ekraan.

 

   1. Enamasti tel. firmad ekraani pealmist klaasi eraldi ei vahetagi.
    Lihtsam ja kiirem on välja vahetada kogu ekraan ka siis kui pilt töötab korrektselt ja katki ainult pealmine klaasikiht ekraanil(mis on ka eraldi vahetatav). Ekraan muidugi tunduvalt kallim kui ainult selle pealmine klaas.

    Klaasivahetus on ajaliselt pikem protsess(vt. Videot „Tööprotsess“) võrreldes ekraani vahetusega (video siin). Kui klaasivahetus võtab aega mingi 2-3 tundi siis ekraanivahetus ca 15-30 minutit. (S.t. saab kiiremini kliente teenindada! Ja see firmadele kasulikum ja peavalu ka vähem.)
    Klaasivahetus vajab mitmeid lisamasinaid (vaakum-surveõhu lamineerimis masin, katkise klaasi mahavõtmise seade, vormid klaasi täpseks paigaldamiseks LCD-le, polarizeri LCD-le paigaldusseade, õhupuhastus/tolmuvaba box jm vidinaid.)
   2. Klaasivahetuse eelis on see, et telefoni originaal LCD(klaasi all) jääb endine!
    Ekraanivahetusel ei tea sa kunagi kas saad copy või orig. Seda eestvaates ei saagi aru.
    Kui vaadata/näppida kõrvuti orig. ja copy lcd-ga ekraani siis on vahe märgata(värvid, tundlikkus jm)!

    Minu käest on neid mitmeid läbi käinud kus kliendi teada on talle paigaldatud orig. ekraan aga lahtivõttes selgub, et copy v. eelnevalt juba taastatud.
    Ja neid nn. copy (A v B varuosa jne nimedega) ekraane enamus firmasid paigaldabki kuna saadakse väga hea hinnaga kätte ja kasum suurem.
    LCD on pildi kuvamiseks põhitegija. Klaas selle peal on lcd kaitseks ja ei oma mittemingit elektroonikat või mingit eriomadust. Muidugi on pinda spetsiaalselt poleeritud ja töödeldud, et paremini vastu peaks välistele mehaanilistele mõjudele (kriimud, täkked jne).

    Klaas iseenesest on nagunii puutetundlik ( ei ole mingi erilise koostisega mis tekitab puutetundlikkust!).